Kelionės planavimas
Kada keliauti į Siciliją
2013.03.27
Italija
Autorius:
KelioniuManija.lt
Orai Sicilijoje

Vidutinė mėnesio temperatūra saulėtoje Sicilijoje net ir sausį nenukrinta žemiau nulio. Tad kada yra geriausias metas aplankyti didžiausią Viduržemio jūros salą? Atsakymas priklauso nuo Jūsų lūkesčių ir planų, ką norite nuveikti atostogų Sicilijoje metu.

 

TOP 10 Sicilijos lankytinų vietų

Gražiausi Sicilijos miesteliai 

 

Sakoma, jog blogiausias metas atostogoms vulkanais rūkstančioje saloje – tai rugpjūtis, kuomet turizmo sezonas pasiekia įkarštį. Be to, šį mėnesį vyrauja karščiai, o nakvynės ir kitos kainos pasiekia piką. Apskritai vasaros Sicilijoje yra karštos ir sausos. Tad nemėgstantiems kepti saulėje rekomenduojama į šią salą vykti sezono pradžioje, balandžio-birželio mėnesiais, arba sezono pabaigoje, rugsėjį ar spalį. Rugsėjį dar būna karštų dienų, tačiau rudenį lietaus tikimybė jau didesnė.

Maudynių sezonas Sicilijoje prasideda gegužės pradžioje, tačiau jūros vanduo tokiu metu dar palyginti gaivus. O norintys pasimėgauti saulės voniomis salos paplūdimiuose paprastai atvyksta tik birželį – šis mėnuo yra oficiali paplūdimio atostogų sezono pradžia. Paplūdimių sezonas paprastai trunka iki spalio pabaigos.

Lapkričio-kovo mėnesiai Sicilijoje jau nebe sezonas. Šiuo metu nemaža dalis viešbučių iš viso uždaromi, tačiau tai yra geras metas lankyti Sicilijos miestus ir kultūros įžymybes. Tiesa, centrinėje salos dalyje žiemą gali pasitaikyti ir sniego, tačiau pakrantėse jo paprastai nebūna. Na, o Etnos ugnikalnio kūgis baltuoja iki pat birželio, net ir karštomis vasaros dienomis čia būna vėsoka ir vėjuota, tad norint aplankyti aukščiausią Europos ugnikalnį (3320 m), būtina tinkamai apsirengti.

Balandį visa Sicilija pasipuošia laukinių gėlių žiedais. Be to, balandį verta apsilankyti jei norite išvysti, kaip Sicilijoje švenčiamos Velykos. Šios šventė metu salos miestų ir miestelių gatvėmis žygiuoja įspūdingos procesijos.

Gegužė Sicilijoje yra tunų gaudymo metas. Kasmet būriai tunų plaukia pro Sicilijos ir Egadi salų krantus, tuomet ir prasideda vadinamoji mattanza – tunų gaudymo metas. Tunai gaudomi gana brutaliu būdu – pirmiausia jie patenka į žvejų tinklus, o po to užbadomi žeberklais. Tuomet jūros vanduo nusidažo raudonai... Reiktų pridurti, jog tunai yra didžiulės žuvys, sveriančios iki 800 kg! Birželis – vyšnių ir slyvų, o liepa – persikų ir arbūzų valgymo metas.

Rudenėjanti Sicilija turėtų būti geras pasirinkimas tiems, kurie norėtų pamatyti, kaip renkamas vynuogių bei kitų gėrybių derlius. Rugpjūtį-rugsėjį salos ūkiuose renkamos vynuogės (vendemmia), figos, rugsėjį – riešutai, spalio mėnesį – alyvuogės, iš kurių spaudžiamas aliejus.  Norintys pamatyti susikaupusius didžiulius baltuojančius druskos kūgius, turėtų rugpjūtį keliauti į vakarinėje Sicilijoje esančią Trapani provinciją, kur senoviniu būdu išgaunama jūros druska.

 

Vidutinė temperatūra (oro/vandens):

Balandis – 18°C /15°C
Gegužė – 22°C /18°C
Birželis – 25°C /21°C
Liepa – 29°C /25°C
Rugpjūtis – 29°C /26°C
Rugsėjis – 26°C /25°C
Spalis – 22°C /22°C

 

Kelionių portalo KelioniuManija.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško KelioniuManija.lt sutikimo draudžiama.


Lankytinos vietos
Kelionių idėjos
Rašyti komentarą
Labiausiai skaitomi
Plaukimas baidarėmis
(KelioniuManija.lt nuotr.)
Kai vasaros šiluma užplūsta mūsų šalį, miškai, ežerai ir upės tiesiog skamba nuo stovyklautojų ar irkluotojų. Jei jūs irgi ruošiatės prisijungti prie aktyvaus vasaros laisvalaikio mėgėjų ir jau matuojatės baidarę, štai keletas patarimų. Jie ypatingai pravers, jei plaukiate pirmą kartą.
Naujausi
Atostogos Sardinijoje
Organizatorių nuotr.
Vis daugiau salose ilsėtis ar jas tyrinėti mėgstančių lietuvių apsilanko Italijai priklausančioje Viduržemio jūros saloje - Sardinijoje. Mūsų tautiečiams ten patinka, nes sala sukurta it pagal lietuvio pageidavimų sąrašą: joje ne per daugiausia žmonių, maistas natūralus, gausus istorinis, kultūrinis palikimas, o gamtos mėgėjai gali mėgautis kone laukiniu salos kraštovaizdžiu ir grožėtis avių jūromis.
 
 
 
Užsisakyk naujienas