Pigios kelionės
Ką galima pamatyti per tris dienas?
2011.07.04
Lenkija
Autorius:
Ričardas Jakutis | Etaplius.lt
(Puslapis 1 iš 4)

Tiems, kurie turi kelias laisvas dienas ir rengiasi keliauti po Lenkiją, siūlyčiau puikią ir istoriškai vertingą kelionę automobiliu po garsėjančius praeitimi ir dabartimi Lenkijos miestus, kurie siejami su lietuvių bei lenkų rašytojų gyvenimu ir kūryba. Seinai, Vygriai, Augustavas, Krokuva, Velička, Zakopanė, Čenstakava, Varšuva - kelias veda A. Baranausko, A. Mickevičiaus, J. Biliūno, Č. Milošo, S. Čiurlionienės-Kymantaitės ir kitų kūrėjų pėdsakais.

Kelionę per Lenkiją reikėtų pradėti ankstų penktadienio rytą. Jei iš Šiaulių išvažiuotumėte 6 val., Lietuvos ir Lenkijos sieną ties Lazdijais kirstumėte apie 9.30 ir labai greitai atsidurtumėte Seinuose – miestelyje, kuriame gyvena daug lietuvių ir kuris mena "Anykščių šilelio" autorių vyskupą Antaną Baranauską. Didžiojo rašytojo paminklas stovi šalia įėjimo į katedrą. Ką tik būtų pasibaigusios rytinės pamaldos, todėl galėtumėte neskubėdami aplankyti šią katedrą, kur Marijos koplyčios rūsyje ilsisi pats vyskupas Antanas Baranauskas, 1897 m. gruodžio 28 d. pirmas iš vyskupų į žmones šioje šventovėje prabilęs lietuviškai.

Iš Seinų judėkime tiesiai į Vygrius – nuostabios gamtos apsuptyje, ežero pusiasalyje įsikūrusį miestelį su didingu kamaldulių vienuolynu. Gal dėl sunkios regulos (kamalduliai duoda amžino tylėjimo įžadus) vienuolių nebėra, o vienuolyne veikia kūrybinių darbų centras. Vygrių apylinkėse yra mėgęs medžioti Jogaila.

Už 40 km nuo Vygrių (geriausiai važiuoti per Suvalkus) mūsų laukia Augustavas – miestas, pavadintas Žygimanto Augusto vardu, lenkiškoji Venecija su veik 200 metų veikiančiu sudėtingos hidrotechninės architektūros kanalu. Dabar miestas žinomas kaip vandens sporto centras. Yra išlikusių vėlyvojo klasicizmo stiliaus pastatų. Iki Liublino unijos Augustavas (kaip ir Seinai bei Vygriai) buvo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės teritorijoje.

Nuo Augustavo tęskime kelionę per Lomžą, tačiau už jos pasiekę Balstogės (Bialostoko)-Varšuvos kelią, nesukime dešinėn į Lenkijos sostinę, o truputį vingiuodami vykime tiesiai link Grojeco miestelio, kur pasukę Radomo kryptimi atkeliausime į Krokuvą. Varšuvos siūlau nesiekti, nes penktadienį popiet ten galima patekti į automobilių kamščius, tiesiog minimu keliu aplenksime didmiestį, o pats kelias nėra blogas. Tiesa, jau bus ir pietų metas, todėl siūlyčiau užkąsti išvažiuojant iš Lomžos dešinėje ar kairėje pusėje esančiose degalinėse. Žodis "degalinė" neturėtų gąsdinti, nes kavinukės yra atskirame pastate ir vaišina lenkišku maistu. Garsioji lenkų fliaki (skrandukų) sriuba – 7 zlotai, guliašinė – zlotu brangesnė.

Puslapis 1 iš 4 Kitas >>

Kelionių idėjos
Komentarai
susidomejusi, 2012-05-22 10:32
Planuojame pabandyti si aprasyta marsruta, bet niekaip nepavyksta rasti internete info,apie siuloma viesbuti "Siūlau pasirinkti 700 m nuo kasyklų esantį trijų žvaigždučių viešbutį "Classic"",gal kas turite daugiau info ir ar tikrai toks egzistuoja,nes kaina tikrai nedidele autoriaus minima,tokiu internete net nerandame..
Rašyti komentarą
Labiausiai skaitomi
Pagaliau atėjus bent jau kalendoriniam pavasariui, daugelyje mūsų vėl pradeda kirbėti noras keliauti. Tad visiems, kurie planuoja bent trumpam apsižvalgyti kaimyninėse šalyse, rekomenduoju gidų paslaugas, kurios kainuos tik tiek, kiek arbatpinigių nuspręsite palikti. Skiriamasis gidų ženklas – senas geltonas lagaminas.
Naujausi
Namas aukštyn kojomis Šymbarke
Nuo smėlėtų Baltijos pakrančių iki baltuojančių Tatrų viršukalnių – Lenkija kupina įdomybių ieškantiems atrakcijų ne taip ir toli nuo namų, Lietuvos.
 
 
 
Užsisakyk naujienas