Pigios kelionės
Praha: nemokamos įžymybės
2010.10.20
Čekija
Autorius:
Kelioniumanija.lt
(Puslapis 1 iš 2)
Ką aplankyti Prahoje nemokamai

Praha, kuriai nuo seno prigiję „auksinio“ bei „100 bokštų“ miesto vardai, lankytojus vilioja turtingu istoriniu ir architektūriniu palikimu. Gineso rekordų knygoje užfiksuota, jog Prahos pilis, iškilusi virš miesto, yra didžiausia senovinė pilis pasaulyje. Lankantis Prahoje nemažai galima pamatyti nemokamai. Vardijame svarbiausius dalykus.


Senamiesčio aikštė

Kiekvienas iš spalvingų Senamiesčio aikštę (Staromestke Namesti) juosiančių statinių tarsi pasakoja savo istoriją. Viduramžišką miesto praeitį primena ir gatvės grindiniu kaukšinčių arklių tempiamos karietos. Tiesa, šiandien tradiciniais rūbais pasipuošę važnyčiotojai „medžioja“ pinigingus turistus... Senamiesčio aikštėje stovi viena iš gražiausių Prahos bažnyčių – Tyno Mergelės Marijos bažnyčia, savo gotikinėmis smailėmis kylanti virš kitų namų stogų. Kitos aikštės puošmenos – tai Šv. Mikalojaus bažnyčia ir Senamiesčio rotušė. Daugelis Senamiesčio aikštės namų netgi turi savo pavadinimus – „Aukso vienaragis“, „Jautis“, „Akmens varpo“ namas, „Akmens avinas“, „Rudoji lapė“, „Mėlynoji žvaigždė“ ir kt. Aikštės centre stovi paminklas Janui Husui.

praha_senamiestis.jpg


Astronominis laikrodis

Senamiesčio rotušė ir jos bokštas iškilo dar XIV a. Nors įėjimas į rotušę ir pakilimas į 70 m aukščio bokštą yra mokami, tačiau turistus kur kas labiau vilioja užburiantis Astronominis laikrodis, įtaisytas rotušės pastato šone. Nuo XV a. veikiantis laikrodis tapo vienu iš Prahos simbolių. Tiesa, milžiniškas mechanizmas buvo ne kartą perdarytas, tačiau smalsuolius iki šiol traukia kas valandą pasikartojantis mini spektaklis: judančios apaštalų ir kitų veikėjų figūros.

praha_astronominis_laikrodis.jpg


Karolio tiltas

Prahos senamiestį su Mažuoju miestu (Mala Strana) jungiantis įspūdingas Karolio tiltas yra vienas iš Prahos miesto simbolių. Sklando legenda, kad XIV a. statant didingąjį tiltą į skiedinį buvo įmaišoma kiaušinių – kad šis tvirtesnis būtų. Daugiau nei 500 m besidriekiantį tiltą puošia gausybė statulų, vaizduojančių biblines figūras ir šventuosius. Skirtinguose Vltavos upės krantuose Karolio tiltą tarsi įrėmina du bokštai: Senamiesčio tilto bokštas ir Mažojo miesto tilto bokštas. Šiandien tiltą, kuriuo kadaise riedėdavo karietos, „užkariavę“ įvairiausi menininkai, pardavinėjantys savo kūrinius, gatvės muzikantai, suvenyrus siūlantys turistų „medžiotojai“.

praha_karolio_tiltas.jpg


Prahos pilies prieigosPasirinkite miestą, iš kurio vykstate.
Įveskite miesto, šalies arba oro uosto pavadinimą
Įveskite miesto, šalies arba oro uosto pavadinimą
Skrydis atgal
Suaugę 1
Vaikai (2-11 m.) 0
Kūdikiai (0-23 mėn.) 0
Jei kūdikiui kelionės metu sukanka dveji metai, prašome rezervuoti vaikišką bilietą.


Puslapis 1 iš 2 Kitas >>

Kelionių idėjos
Komentarai
Anonimas, 2012-10-22 16:58
as esu is prahos ir manau kad kaikur cia parasyta nesamone.ir kas neaplanke prahos tai ko laukiat?!ji nuostabi (nes as ten gimiau )....................
Anonimas, 2011-09-30 07:33
Gal kam bus naudinga: nemokamai lankomu vietu Prahoje sarasas http://blog.zigzag.lt/2011/09/nemokamos-lankytinos-vietos-prahoje.html
RingaileM, 2010-10-20 14:31
Tureciau keleta pastabu del nemokamu Prahos izymybiu.
Kadangi jau beveik 2 metus gyvenu Prahoje galiu pasakyti taip:
1) iejimas i Prahos pili yra nemokamas ir dauguma objektu galima pamatyt nemokamai (netingintys gali ne tik Sv. Vito katedros vidu, bet ir i boksto virsu uzsikarti, jei tik jegu uzteks), taciau butent mineta "Auksine gatvele" yra mokamas objektas ir neperkant specialaus lankytojo bilieto, ja nelabai pamatysi.

2) Lankantis zydu kvartaluose taip pat dauguma objektu yra mokami - ypac kapiniu lankymas. Nemokamai galima pamatyti tik pastatu isore, kapines yra aptvertos tvora ir be bilieto ten nepateksite.
Rašyti komentarą
Miestų gidas
Labiausiai skaitomi
Tiems, kurie turi kelias laisvas dienas ir rengiasi keliauti po Lenkiją, siūlyčiau puikią ir istoriškai vertingą kelionę automobiliu po garsėjančius praeitimi ir dabartimi Lenkijos miestus, kurie siejami su lietuvių bei lenkų rašytojų gyvenimu ir kūryba. Seinai, Vygriai, Augustavas, Krokuva, Velička, Zakopanė, Čenstakava, Varšuva - kelias veda A. Baranausko, A. Mickevičiaus, J. Biliūno, Č. Milošo, S. Čiurlionienės-Kymantaitės ir kitų kūrėjų pėdsakais.
Naujausi
Kopenhagos Nyhavn
Šv. Velykų savaitgalis – tai tikrai puiki proga keliauti į Kopenhagą, kurioje patirsite tikrai daug įsimintinų įspūdžių.
 
 
 
Užsisakyk naujienas