Savarankiški maršrutai
Mozelio slėnis – romantiškoms atostogoms
2013.09.03
Vokietija
Autorius:
Kelioniumanija.lt
(Puslapis 1 iš 2)
Elco pilis, Mozelio slėnis (nuotr. sxc.hu)

Vaizdingi slėniai, platūs vynuogynai, romantiškos pilys ir istoriniai miestai – visa tai keliautojų laukia Mozelio upės slėnyje. Vokietijos vakaruose esančiame regione veiklos užteks ir gamtos mėgėjams, ir romantikams, ir besidomintiems istorija ar kultūros paveldu, ir ieškantiems kulinarinio paveldo ir žymiųjų Mozelio vynų. 

  

Romantiškasis Mozelio upės slėnis ir pilys

Viduramžių pilys, išsibarstę nuo Tryro iki Koblenco vingiuojančioje Mozelio upės atkarpoje, vilioja pasiilgusius romantikos. Dėl palyginti švelnaus ir žemdirbystei palankaus klimato regionas buvo apgyvendintas nuo neatmenamų laikų, tad ir šiandien čia galima išvysti romėnų, keltų kultūros ir architektūros paminklų – tvirtovių, šventyklų ir kt.

Bene labiausiai turistų lankoma Mozelio slėnio vieta, gracinga Elco (Elz) pilis, kurios grakštūs bokšteliai kyla netoli Wierschem, buvo pastatyta XII a. ir iki šių dienų išlaikė savo autentiškumą. Elco pilį iš trijų pusių supa Elcbacho upelis, t.y. Mozelio upės intakas. Pilyje įrengta įdomi ekspozicija: prabangūs kambariai, baldų, paveikslų bei kitų vertybių kolekcijos. 

Ties Mozelio ir Reino upių santaka įsikūrusiame Koblence verta aplankyti renesansinę Alte Burg pilį. Upių santakai nuo seno prigijo „Vokietijos kampo“ (Deutsches Eck) pavadinimas, mat XIII a. teutonų kunigaikščiai čia įkūrė savo tvirtovę. 

Apie 50 km į pietvakarius nuo Koblenco esanti Kohemo (Reichsburg Cochem) pilis iškilo XI a., tačiau XVII a. ją smarkiai apgriovė Prancūzijos karaliaus Liudviko XIV armija. Viduramžių pilis buvo atstatyta neogotikiniu stiliumi XIX amžiuje. 

Netoli Roes esanti Pirmonto pilis (Burg Pyrmont) pastatyta XII a. Karų ir užkariavimų laikotarpiu pilis buvo virtusi griuvėsiais, tačiau XVIII a. vėl buvo prikelta gyvenimui.

Turanto pilies (Burg Thurant) mūrai, stūksantys virš Alkeno miestelio, iškilo XII a. pabaigoje. Masyvias pilies sienas puošia du apvalūs bokštai, pavadinti Tryro ir Kelno miestų vardais.

 

4mozelio_slenis1.jpg 


Tryras – seniausias Vokietijos miestas 

Romėnų įkurtas Tryras yra laikomas seniausiu Vokietijos miestu. Jį imperatorius Augustas įkūrė I a. pr. Kr. Mieste išlikę nemažai romėnų epochos palikimo: imperatorių buveinė Aula Palatina, imperatoriaus pirtys Kaiserthermen ir Bazilika, statyta IV a imperatoriaus Konstantino, o vėliau pertvarkyta į protestantų bažnyčią.  

Bene didžiausia Tryro įžymybė – tai miesto vartai Porta Nigra, arba Juodieji vartai. Tai yra vienas svarbiausių romėnų architektūros paminklų Vokietijoje. Unesco saugomi vartai juodą spalvą įgavo tik bėgant metams, tad šis pavadinimas jiems prigijo tik viduramžiais. Romėnų laikais į miestą vedė iš viso ketveri vartai. Tryre taip pat išlikę ir romėnų amfiteatro bei romėnų statyto tilto per Mozelio upę liekanos. Kiekvieną vasarą Tryre rengiamas vienas didžiausių pasaulyje Romėnų festivalių, „Duona ir žaidimai“.

 

Puslapis 1 iš 2 Kitas >>

Lankytinos vietos
Rašyti komentarą
Labiausiai skaitomi
Po Aziją motociklu
(nuotr. iš asm.archyvo)
Lietuvė Urtė su draugu jau metus gyvena Azijoje, tačiau neseniai leidosi į ekstremalią ir daug nuotykių atnešusią kelionę motociklu. Tiems, kam keliavimas šia transporto priemone neatrodo ypatingas, turėtų žinoti, kad Azijoje motociklo vairavimas prilygsta akrobatikai tarp tūkstančių kitų dažniausiai pagal savas taisykles lekiančių vairuotojų.
Naujausi
Budapeštas, Vengrijos parlamento pastatas
(freeimages.com)
Neretai tituluojamas vienu gražiausių miestų Europoje, Budapeštas lankytojus vilioja karališka architektūra, kultūriniu bei kulinariniu paveldu, o taip pat pramogomis. Budapeštas taip pat yra ir tituluotas SPA miestas, kuriame trykšta apie 80 geoterminių šaltinių, o pirčių ir SPA kultūra siekia romėnų laikus.
 
 
 
Užsisakyk naujienas