Šventės ir renginiai
Rygoje - didingų burlaivių paradas jau šį savaitgalį
2013.07.24
Latvija
Autorius:
The Tall Ships Races 2013
(Puslapis 1 iš 2)
Burinių laivų paradas, Gotheborg.org nuotrauka

Tarptautinė buriavimo regata „The Tall Ship Races 2013“, kurioje dalyvauja ir lietuvių burlaivis „Brabander“, jau šią savaitę užsuks į Rygą. Latvijos sostinės ir gyventojai ir svečiai turės net keturias dienas (liepos 25-28 d.) aplankyti laivus ir pabendrauti su įgulų nariais.

Šiais metais „The Tall Ships Races 2013“ startavo Arhuse, Danijoje, iš kur lenktynės vyko iki Helsinkio uosto Suomijoje. Šiuo metu flotilė jau plaukia Rygos link, tad šį savaitgalį dar galite spėti aplankyti Rygą ir susipažinti su seniausiais pasaulyje burlaiviais bei pasigrožėti burlaivių paradu, kuris vyks šį sekmadienį, liepos 28 d. Iš Rygos burlaiviai lenktyniaus iki Ščecino Lenkijoje, kur ir paaiškės regatos nugalėtojai.  

„The Tall Ships Races“ Rygoje vyks jau antrąjį kartą – seniausi pasaulio burlaiviai čia jau lankėsi prieš 10 metų –2003 m. Jau šį savaitgalį vyksianti regata pakvies ne tik į burlaivių šventę – visas dienas Latvijos sostinėje vyks vietos muzikantų pasirodymai Rygos uosto keleivių terminale, įvairūs žaidimai, veiks kavinės ir restoranai, lankytojai bus kviečiami į mugę, mažieji regatos svečiai galės išbandyti linksmuosius atrakcionus. 

Šeštadienį, liepos 27 d., Rygos gyventojai ir svečiai išvys vieną įspūdingiausių regatos renginių –nuo 12:30 iki 14:00 val. vyks  įgulos paradas, kurio metu visų burlaivių įgulų nariai, o jų yra net apie 3000, žygiuos Rygos gatvėmis. Kiekviena įgula kaskart stengiasi išsiskirti iš kitų – paradą lydi nacionalinės šalių ir įgulų vėliavos, grojama būgnais ar improvizuojama puodais ir samčiais, kai kurios įgulos žygiuoja pasipuošę kareivišku stiliumi. Regatos įgulos paradas prasidės Rygos uosto keleivių terminale ir tęsis per Rotušės aikštę, miesto senamiestį iki Rygos Kongresų centro. „The Tall Ships Races“ regatos viešnagę Rygoje užbaigs kvapą gniaužiantis burlaivių paradas „Parade of Sail“. Jo metu visi didieji laivai ir jachtos iškels savo bures ir palengva sklęs Dauguvos upe. Burlaivių paradas prasidės sekmadienį, liepos 28 d., 11:30 val., kai laivai pradės savo kelionę Dauguva link Rygos įlankos. 

Tarptautinė buriavimo regata „The Tall Ships Races“ pirmą kartą surengta dar 1956 m. siekiant populiarinti buriavimo sportą. Per daugiau nei 50 metų didžiausia tarptautinė regata jau aplankė daugumą Europos uostų, tarp jų ir Klaipėdą. Pagrindinis regatos tiklas – mokyti jaunus žmones buriuoti, tad varžybose galioja taisyklė, kad pusė kiekvieno burlaivio įgulos turi sudaryti jauni žmonės nuo 15 iki 25 m. amžiaus. 

Lietuvoje „The Tall Ships Races“ pirmą kartą vyko 2009 metais. Tuo metu į Klaipėdą užsuko 100 įvairaus dydžio burlaivių iš 18 šalių, kartu apsilankė ir 2600 įgulos narių. Antrą kartą burlaivių regata Lietuvoje viešėjo 2011 m., kuomet šis renginys vėl gi sulaukė nemažo susidomėjimo, tad Klaipėda pasiryžo dar kartą tapti vienu iš regatos uostu – 2017 m. Jūros šventės metu uostamiestyje taip pat lankysis seniausiu pasaulio burlaiviai, kurių tikimasi sulaukti ne mažiau, nei ankstesniais metais.

 

„The Tall Ships Races 2013“ regatos programa Rygoje:

Liepos 25 d. Pasirinkite miestą, iš kurio vykstate.
Įveskite miesto, šalies arba oro uosto pavadinimą
Įveskite miesto, šalies arba oro uosto pavadinimą
Skrydis atgal
Suaugę 1
Vaikai (2-11 m.) 0
Kūdikiai (0-23 mėn.) 0
Jei kūdikiui kelionės metu sukanka dveji metai, prašome rezervuoti vaikišką bilietą.


Puslapis 1 iš 2 Kitas >>

Rašyti komentarą
Miestų gidas
Labiausiai skaitomi
Vasaros festivaliai:
Pamplonos bulių bėgimas Ispanijoje
Pagaliau – vasara. O su ja ir nuotaikingi tradiciniai vasaros festivaliai. Linksmi, spalvingi, pašėlę, o kartais ir pavojingi renginiai pritraukia minias smalsuolių.
Naujausi
Kopenhagos Nyhavn
Šv. Velykų savaitgalis – tai tikrai puiki proga keliauti į Kopenhagą, kurioje patirsite tikrai daug įsimintinų įspūdžių.
 
 
 
Užsisakyk naujienas