Žiemos pramogos
Kur slidinėti Lenkijoje?
2014.01.06
Lenkija
Autorius:
Kelioniumanija.lt
(Puslapis 1 iš 2)
slidinejimas-lenkija

Dauguma kaimyninės Lenkijos slidinėjimo kurortų įsikūrę šalies pietuose, ties siena su Slovakija. Tačiau ir visai netoli nuo Lietuvos yra lietuvių pamėgtų slidinėjimo centrų.

 

Szelment

Kadangi šis Lenkijos slidinėjimo centras yra bene arčiausiai Lietuvos, tad nenuostabu, kad čia dažnai išgirsime gimtąją kalbą: Szelment slidinėjimo trasas itin pamėgo dzūkai  ir suvalkiečiai. Alytaus, Lazdijų, Marijampolės rajonų gyventojams iki Szelment tik kelios dešimtys kilometrų.

Szelment slidinėjimo centras įsikūręs netoliese Szypliszki miestelio, apie 15 km į šiaurę nuo Suvalkų. Slidinėjimo centre įrengtos 5 slidinėjimo trasos, kurios būna apšviestos tamsiu paros metu. Yra speciali trasa pradedantiesiems. Slidinėjimo centre veikia nedidelis 39 vietų viešbutukas, yra restoranas, slidinėjimo inventoriaus nuoma, teikiamos instruktorių paslaugos.

Szelment slidinėjimo centre 2014-2015 m. sezono vienos valandos kaina suaugusiems – 5-10 zloto.

www.wosir-szelment.pl

 

Karpacz/Sniežka

Karpačo (Karpacz) miestelis įsikūręs 480-885 m aukštyje, Lomnicos upės slėnyje. Šis miestelis kadaise buvo aukso ir sidabro kasyklų centras. Bendras Sniežkos slidinėjimo komplekse įrengtų slidinėjimo trasų ilgis – apie 10 km. Iš viso veikia 8 keltuvai. Trasos kyla į 1350 m aukštį. Vienos dienos slidinėjimo bilietas suaugusiems kainuoja 80 zlotų.

 

Krynica

Kurortinis Krynicos miestelis įsikūręs ~600 m aukštyje, netoli Lenkijos-Slovakijos sienos. Miestelis garsus ne tik kaip vienas didžiausių Lenkijos slidinėjimo centrų, bet ir kaip sveikatingumo kurortas. Aukščiausias vietovės taškas - Javožyna Krynickaja (1114 m). Kurorte įrengtos beveik 10 km ilgio slidinėjimo trasos, veikia 8 keltuvai. Vienos dienos slidinėjimo bilietas suaugusiems kainuoja nuo 73 iki 90 zlotų.

http://www.jaworzynakrynicka.pl

 

lenkija_slidinejimas.jpg

 

Szklarska Poreba

480-880 metrų aukštyje virš jūros lygio įsikūręs Szklarska Poreba slidinėjimo centras – vienas populiariausių Lenkijoje, gerai žinomas ir už šalies ribų. Vaizdingų Krknošo kalnų apsuptyje, Kamienos upės slėnyje įsikūręs miestelis viduramžiais garsėjo stiklo gaminiais. Aukščiausia viršūnė – Šrenica (1362 m). Slidinėjimo kurorte įrengta apie 13 km trasų įvairaus lygio slidininikams, veikia 6 keltuvai.

http://www.szklarskaporeba.pl/ 

 

Zakopanė

Puslapis 1 iš 2 Kitas >>

Rašyti komentarą
Labiausiai skaitomi
slidinėjimas-lietuva
Nors palyginti nedidelės Lietuvos kalvos neatstos nei Alpių, nei Tatrų, savaitgalį praleisti su gera kompanija ant slidžių – tikras smagumėlis. Linkime gero nusileidimo!
Naujausi
Kūčių tradicijos
Kalėdų išvakarėse, gruodžio 24 dieną, švenčiamos Kūčios – viena archaiškiausių švenčių, siejama su virsmo, žiemos saulėgrįžos laikotarpiu. Paprastai tariant, apie Kūčias ima po truputį ilgėti diena – šviesusis paros metas. Šis laikotarpis yra priešprieša vasaros saulėgrįžai. Per Kūčias gyvybingumo kreivė vėl ima kilti aukštyn iš žemiausio taško į gyvenimą, atkutimą.
 
 
 
Užsisakyk naujienas