Ekonomika ir politika

Kelioniumanija.lt

Bulgarija yra parlamentinė respublika, kurios vadovas – prezidentas, renkamas tiesioginiuose rinkimuose penkeriems metams. Prezidentas kartu yra ir kariuomenės vadas. Prezidento rinkimų metu antrąją vietą užėmęs kandidatas tampa viceprezidentu.

Įstatymų leidžiamoji valdžia – Nacionalinis Susirinkimas (Narodo Sobranije). 240 narių parlamentas renkamas ketveriems metams. Vykdomoji valdžia – Ministrų Taryba.

Bulgarija nėra ekonomiškai stipri valstybė. Pagrindinės pramonės šakos – chemijos ir naftos chemijos, metalurgija ir mašinų gamyba. Maisto pramonėje pagrindinės šakos yra vaisių ir daržovių, mėsos ir žuvų perdirbimas, tabako, cukraus, vyno, augalinio aliejaus gamyba. Žemės ūkis – taip pat svarbi ūkio šaka – auginami javai, ryžiai, saulėgrąžos, vilnamedžiai, levandos, rožės. Veisiami galvijai, kiaulės, avys ir ožkos.

Bulgarijos ištekliai – akmens anglis, rusvosios anglys, lignitas, vario, cinko, švino bei mangano rūdos, auksas, sidabras, boksitas, gamtinės dujos, tai pat nafta.

Padėkite mums, sau ir kitiems keliautojams!

Norime suprasti Jūsų kelionių tikslus bei įpročius, kad galėtume parengti ir pateikti Jums kuo aktualesnę ir įdomesnę informaciją keliautojų portale kelioniumanija.lt. Tam prašome atsakyti keletą klausimų.

Mygtukas