Apie Daniją

Kelioniumanija.lt

Danija – tai raižyti krantai, ledynų suformuotos žemumos ir lygumos, primenančios lietuviškąsias, ežerai ir kalvos. Miškai Danijoje užima apie dešimtadalį teritorijos. Vidutinis šalies aukštis virš jūros lygio – tik 30 m.

Danijos Karalystė – Šiaurės Europos šalis, priskiriama prie Skandinavijos šalių. Šalis įsikūrusi Jutlandijos (Jylland) pusiasialyje, o maždaug trečdalis Danijos teritorijos – salos. Danijai priklauso daugiau nei 400 salų, iš kurių gyvenamos yra 79. Didžiausios salos – Zelandijos (7 000 km²), Fiūno (3 000 km²), Lolano, Falsterio, Langelano, Miono.

Danijai taipogi priklauso autonomiškos Grenlandija (didžiausia pasaulyje sala) bei Farerų salos. Danija tik pietinėje pusėse turi kaimynus – Vokietiją, likusi teritorija apsupta Šiaurės ir Baltijos jūrų, tačiau Orensundo tiltu nuo 2000 m. Zelandijos sala yra sujungta su Švedijos Malmės miestu.

Didžiausias ežeras – Arese

Aukščiausias taškas – Yding Skovhėjus (173 m.)

Ilgiausia upė – Gudenas (158 km.)

Padėkite mums, sau ir kitiems keliautojams!

Norime suprasti Jūsų kelionių tikslus bei įpročius, kad galėtume parengti ir pateikti Jums kuo aktualesnę ir įdomesnę informaciją keliautojų portale kelioniumanija.lt. Tam prašome atsakyti keletą klausimų.

Mygtukas