Hondūras

Kelioniumanija.lt

Oficialus pavadinimas

Hondūro Respublika

Regionas

Centrinė Amerika / Karibai

Sostinė

Tegusigalpa

Didžiausi miestai

Hamhengas, Čongdžinas

Šalis garsėja

Plotas

112 kv. km

Gyventojų skaičius

6,5 mln.

Kalba

ispanų

Pinigai

lempira

Informacija apie šalį

Hondūro Respublika – tai valstybė įsikūrusi Centrinėje Amerikoje. Ji ribojasi su Gvatemala ir Salvadoru vakaruose, Nikaragva – pietuose. Šalis šiaurėje prieina prie Karibų jūros, o pietuose – prie Atlanto vandenyno.

Valstybė pakankamai kalnuota; siaura, plokščia pakrantės Sulos lyguma, šiaurės vakaruose atsiremia į San Pedro Sulos miestą, o toliau nuo jos rytuose esanti lyguma – į Moskitų džiungles. Kalnai užima net 80% paviršiaus ir priklauso Kordiljerų kalnynui. Vakaruose stūkso Merendono ir Selakės kalnagūbriai. Čia yra aukščiausia šalies viršukalnė – Las Minasas.

Šiaurinėje dalyje, netoli pakrantės lygumos, tęsiasi Nombre de Dioso kalnai, kuriuos iš pietų riboja Komajagvos kalnagūbris. Rytuose – Kolumbo kalnagūbris ir Entre Rioso kalnai.

Giliausias urvas – Sumidero Maigvalis (jo gylis – beveik pusė kilometro). Ilgiausia šalies upė – Patuka (523 km).

Hondūro klimatas yra jūrinis subtropinis. Rytuose ir pietuose per metus iškrinta iki 1000 mm kritulių. Šiaurėje – tris keturis kartus daugiau. Metinė oro temperatūra Ramiojo vandenyno pakrantėje 35°C.

Hondūro virtuvė kaip ir visa kultūra yra susimaišiusi skirtingomis tradicijomis. Hondūriečiai vartoja daug produktų iš bananų, įvairių tropinių vaisių ir kokosų. Į Hondūro virtuvę iš Meksikos atkeliavo: tortilijos, kepta mėsa, temalė; iš Karibų krantų: jūros gėrybės ir žuvies produktai.

Padėkite mums, sau ir kitiems keliautojams!

Norime suprasti Jūsų kelionių tikslus bei įpročius, kad galėtume parengti ir pateikti Jums kuo aktualesnę ir įdomesnę informaciją keliautojų portale kelioniumanija.lt. Tam prašome atsakyti keletą klausimų.

Mygtukas