Jordanija

Kelioniumanija.lt

Oficialus pavadinimas

Jordanijos Hašimitų Karalystė

Regionas

Artimieji Rytai

Sostinė

Amanas

Didžiausi miestai

Az Zarka, Irbidas

Šalis garsėja

archeologinėmis vietovėmis

Plotas

92 300 km²

Gyventojų skaičius

5,9 mln.

Kalba

Arabų

Pinigai

Jordanijos dinaras

Informacija apie šalį

Jordanija – Artimųjų Rytų valstybė, kurios pavadinimas kilęs nuo biblinės, tačiau ir iki šių dienų išlikusios Jordano upės. Šios upės slėnis šalį dalija į dvi dalis. Jordanijos rytuose driekiasi dykuma, didelę šalies teritorijos dalį užima plynaukštės.

Jordanija ribojasi su Sirija, Iraku, Saudo Arabija, Izraeliu ir Vakarų Krantu, o taip pat turi nedidelį priėjimą prie Raudonosios jūros – tik 26 km krantą.

Jordanija garsėja įspūdinga gamta, kelių tūkstantmečių senumo istorija. Tačiau bene labiausiai šalį garsinanti vietovė – tai Petros miestas.

Šalyje vandens trūkumas – didelė problema.

  • Didžiausia upė – Jordanas
  • Aukščiausia viršukalnė – Ramas (1754 m)
  • Žemiausia Jordanijos ir visos Žemės sausumos vieta – 415 m žemiau jūros lygio esanti įduba

Lietuvos Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja imtis ypatingų saugumo priemonių vykstant į Jordaniją. Pavojingiausios šalies teritorijos yra šiaurės rytuose, prie sienos su Iraku, taip pat vakariniai regionai, prie sienos su Izraeliu.

Jordanija – tai konstitucinė monarchija, valdoma karaliaus, kuris skiria ministrą pirmininką ir visą ministrų kabinetą. Įstatymų leidžiamoji valdžia – Nacionalinė Asamblėja, kurią sudaro dveji rūmai – Senato (55 nariai) ir Deputatų (110 narių). Senato narius skiria karalius

Padėkite mums, sau ir kitiems keliautojams!

Norime suprasti Jūsų kelionių tikslus bei įpročius, kad galėtume parengti ir pateikti Jums kuo aktualesnę ir įdomesnę informaciją keliautojų portale kelioniumanija.lt. Tam prašome atsakyti keletą klausimų.

Mygtukas