Klimatas

Kelioniumanija.lt

Lietuvos klimatas – jūrinis, pereinantis į žemyninį. Šalis yra vėsiojo vidutinio klimato zonoje. Vidutinė metinė temperatūra +6°C. Pajūryje klimatas švelnesnis, o pietrytinėje šalies dalyje vasaros ir žiemos temperatūrų skirtumai gerokai didesni. Lietuvą retkarčiais pasiekia tropiniai ir arktiniai orai.

Lietuvoje yra 4 skirtingi sezonai. Žiemos paprastai yra vidutiniškai šaltos, vidutinė žiemos temperatūra -5°C. Retsykiais pasitaiko labai šaltų žiemų, kuomet oro temperatūra nukrinta žemiau -20°C. Atlanto ciklonai žiemą atneša sniegą, šlapdribą, o anticiklonai iš šiaurės ar rytų – saulėtus ir šaltus orus.

Pavasarį iškrinta mažiausiai kritulių. Vasara – šilčiausias metas Lietuvoje, tačiau taipogi iškrinta ir daugiausia kritulių. Vidutinė liepos mėnesio temperatūra +17°C. Tačiau dienomis oro temperatūra paprastai pakyla aukščiau negu +25°C, o retkarčiais viršija +30°C.

Rudenį oro temperatūra palaipsniui vėsta, ima vis dažniau lyti. Rugsėjį orai dar būna palyginti šilti, šio mėnesio pabaigoje būna vadinamoji „bobų vasara“ – tuo metu oro temperatūra dienomis pakyla iki +20°C. Spalio ir lapkričio mėnesiais oro temperatūra būna apie +10°C, dažni lietūs.

Padėkite mums, sau ir kitiems keliautojams!

Norime suprasti Jūsų kelionių tikslus bei įpročius, kad galėtume parengti ir pateikti Jums kuo aktualesnę ir įdomesnę informaciją keliautojų portale kelioniumanija.lt. Tam prašome atsakyti keletą klausimų.

Mygtukas