Apie Maldyvus

Kelioniumanija.lt

Maldyvai dažnam asocijuojasi su rojumi žemėje: puikūs paplūdimiai, skaidri žydra jūra, egzotiški augalai, atotrūkis nuo civilizacijos. Tai tikras rojus nardymo mėgėjams – Maldyvų salas supa įspūdingas povandeninis pasaulis – įvairiaspalviai koralai ir žuvys, augalų įvairovė.

Maldyvus renkasi tie, kurie yra pasiilgę gamtos, ramybės ir pasyvaus poilsio. Vis dėlto, ir aktyvaus poilsio mėgėjai čia ras ką veikti – šalyje siūloma daugybė vandens ir kitų pramogų: nardymas, banglentės, burlentės, buriavimas, žvejyba.

Išvertus iš sanskrito kalbos, Maldyvų pavadinimas reiškia „tūkstantis salų“. Maldyvus sudaro 1196 koralinės kilmės salos, esančios Indijos vandenyne. Iš jų 203 salos yra gyvenamos, o 74 – kurortai. Salos sudaro dvi lygiagrečiai išsidėsčiusias grandines šiaurės-pietų kryptimi. Salos nusidriekę per 800 km.

Maldyvai – viena žemiausių šalių pasaulyje, šių salų išlikimui didelės reikšmės turi pasaulinis atšilimas. Aukščiausias Maldyvų lygis virš jūros yra 2,3 m. Bendras Maldyvų pakrantės ilgis – apie 640 km.

Turizmas Maldyvuose pradėtas plėtoti tik XX a. 7 dešimtmetyje.

Padėkite mums, sau ir kitiems keliautojams!

Norime suprasti Jūsų kelionių tikslus bei įpročius, kad galėtume parengti ir pateikti Jums kuo aktualesnę ir įdomesnę informaciją keliautojų portale kelioniumanija.lt. Tam prašome atsakyti keletą klausimų.

Mygtukas