555bool(false)  Demanovskos slėnio urvai Slovakijoje | Kelionių manija
Kelioniumanija.lt

Žemuosiuose Tatruose esančiame Demanovskos slėnyje galima aplankyti ištisas urvų karalystes, kurių bendras koridorių ilgis siekia per 30 km. Lankytojus slėnyje kviečia du pagrindiniai urvai: Demanovska Ladova ir Demanovska Jaskynia Slobody.

Slobody, arba Laisvės požeminio urvo labirintus sudaro daugiau nei 8 km ilgio požeminės trasos, išsidėsčiusios keturiais lygiais. Slobody urve, kuris yra vienas gražiausių Europoje, siūlomi du maršrutai: ilgasis (apie 2 km) ir trumpasis (apie 1 km). Urvo viduje temperatūra tesiekia 6-7ºC. Lankytojai į urvą įleidžiami tik su gidu. 

Demanovska Ladova urvas garsus čia esančiu amžinu ledu – urve galima išvysti ne tik akmeninių, bet ir ledinių stalaktitų, apledėjusių krioklių bei milžiniškų varveklių. Amžinuoju ledu urve esantis ledas vadinamas ne veltui – manoma, jog jam jau per 400 metų. Tai yra antrasis pagal dydį ledo urvas Slovakijoje. Urvas yra maždaug 840 m aukštyje virš jūros lygio. Lankytojams atvira 850 m ilgio trasa (iš viso šis urvas yra 2,5 km ilgio). Šiame urve gyvena 10 šikšnosparnių rūšių. 

Demanovskos slėnio urvai yra į rytus nuo Žilinos miesto.

 

Informacija lankytojams:

  • Demanovska Ladova urvas atviras kasdien nuo gegužės vidurio iki spalio pradžios, 9.30-14 val. (vasaros mėnesiais – iki 16 val.). Ekskursijos trukmė – 45 min. Įėjimas suaugusiems – nuo 7 EUR
  • Demanovska Jaskynia Slobody įėjimas suaugusiems – 8 EUR (ilgoji trasa – 15 EUR).SUŽINOKITE TIKSLIAS SKRYDŽIŲ KAINAS

Pasirinkite miestą, iš kurio vykstate.
Įveskite miesto, šalies arba oro uosto pavadinimą
Įveskite miesto, šalies arba oro uosto pavadinimą
Skrydis atgal
Suaugę 1
Vaikai (2-11 m.) 0
Kūdikiai (0-23 mėn.) 0
Jei kūdikiui kelionės metu sukanka dveji metai, prašome rezervuoti vaikišką bilietą.


Padėkite mums, sau ir kitiems keliautojams!

Norime suprasti Jūsų kelionių tikslus bei įpročius, kad galėtume parengti ir pateikti Jums kuo aktualesnę ir įdomesnę informaciją keliautojų portale kelioniumanija.lt. Tam prašome atsakyti keletą klausimų.

Mygtukas