Uzbekija

Kelioniumanija.lt

Oficialus pavadinimas

Uzbekistano Respublika

Regionas

Azija

Sostinė

Taškentas

Didžiausi miestai

Samarkandas

Šalis garsėja

medvilne, šašlykais, plovu

Plotas

447 400 km²

Gyventojų skaičius

27,3 mln.

Kalba

uzbekų

Pinigai

Uzbekistano sumas (UKS)

Informacija apie šalį

Uzbekija – tai valstybė Viduriniojoje Azijoje. Šalis neturi priėjimo prie jūros ir ribojasi su Kazachija, Kirgizija ir Tadžikija, Afganistanu ir Turkmėnija.

Uzbekijos kraštovaizdyje vyrauja dykumos ir lygumos, o rytinė šalies dalis kalnuota. Aukščiausia viršukalnė – Adelunga Toghi (4 301 m).

Ilgą laiką dabartinė Uzbekijos teritorija priklausė Persijos imperijai. Šalyje vyrauja islamo tikėjimas. Uzbekija – autoritarinė prezidentinė respublika.

Didelę Uzbekijos dalį užima dykumos. Vasara paprastai čia ilga, sausa ir karšta. Vasaros mėnesiais oro temperatūra dažnai perkopia +32ºC. Žiemos paprastai neilgos. Temperatūra paprastai nukrinta žemiau nulio. Šalčiausias mėnuo – sausis.

Pavasarį oras palyginti švelnus, gausūs lietūs. Lietinga taipogi rudenį. Nepaisant lietaus, keliautojams palankiausias metas aplankyti šalį yra pavasaris ir ruduo.


 

Padėkite mums, sau ir kitiems keliautojams!

Norime suprasti Jūsų kelionių tikslus bei įpročius, kad galėtume parengti ir pateikti Jums kuo aktualesnę ir įdomesnę informaciją keliautojų portale kelioniumanija.lt. Tam prašome atsakyti keletą klausimų.

Mygtukas