Ekonomika ir politika

Kelioniumanija.lt

Didelė dalis Vietnamo gyventojų dirba žemės ūkyje. Pagrindinė žemės ūkio kultūra – ryžiai, kurie daugiausia auginami Mekongo ir Raudonosios upės deltose. Kiti žemės ūkyje auginami produktai – tai kukurūzai, saldžiosios bulvės, pupelės, kava, riešutai, cukranendrės, arbata, medvilnė.

Vienas iš svarbių Vietnamo eksporto produktų yra kaučiukas. Vietname yra naudingųjų iškasenų – anglies, mangano, fosfatų, įvairių rūdų. Šalis taipogi turi naftos ir dujų išteklių. Pagrindinės pramonės šakos – tekstilės, plieno pramonė, popieriaus, stiklo, trąšų gamyba. Pagrindinės Vietnamo užsienio prekybos partnerės yra Kinija, Japonija, Singapūras, JAV, Rusija.

Vietnamas yra komunistinio režimo šalis, kuriame oficialiai yra tik viena politinė partija – Komunistų partija, kuri kontroliuoja šalies ekonominį ir politinį gyvenimą. Šalies vadovas yra prezidentas. Šalies Vyriausybei vadovauja ministras pirmininkas.

Vietnamo įstatymų leidžiamoji valdžia – Nacionalinė Asamblėja, kurią sudaro 498 nariai.

Padėkite mums, sau ir kitiems keliautojams!

Norime suprasti Jūsų kelionių tikslus bei įpročius, kad galėtume parengti ir pateikti Jums kuo aktualesnę ir įdomesnę informaciją keliautojų portale kelioniumanija.lt. Tam prašome atsakyti keletą klausimų.

Mygtukas