Australija – tai žemynas, kuris vilioja keliautojus savo nuostabia gamta, unikalia laukine fauna, įspūdingais miestais ir skania virtuve. Nuo Kvinslando tropikų iki Tasmanijos atšiaurių kraštovaizdžių, ši šalis siūlo platų atrakcijų ir patirčių spektrą. Šiame straipsnyje aptarsime, ką būtina pamatyti, ko paragauti ir kur apsilankyti, planuojant kelionę po Australiją.

Ką pamatyti?

  • Didysis barjerinis rifas. Tai vienas iš stebuklų, kurį būtina pamatyti gyvenime. Didysis barjerinis rifas yra didžiausias koralų rifas pasaulyje, kuris siūlo nepakartojamas nardymo patirtis. Čia galima išvysti spalvingą po vandeniu gyvenantį pasaulį, įskaitant įvairias žuvų rūšis, koralus ir netgi laivų nuolaužas.
  • Uluru (Ayers Rock). Uluru yra milžiniška raudona uoliena centrinėje Australijos dalyje, labai svarbi aborigenų kultūroje. Šis įspūdingas gamtos kūrinys yra vienas iš labiausiai atpažįstamų Australijos simbolių.
  • Sidnėjaus operos teatras ir uostas. Sidnėjaus operos teatras, su savo unikalia architektūra, yra vienas iš pasaulio architektūros ikonų. Aplinkui esantis Sidnėjaus uostas siūlo kvapą gniaužiančias panoramas, ypač vakare, kai užsidega miesto šviesos.

Ko paragauti?

  • Australietiškas BBQ. Australai mėgsta savo BBQ, ypač vasaros metu. Būtinai paragaukite šviežiai keptos mėsos, įskaitant kengūros steiką, kuris yra mažai riebus ir labai skanus.
  • Vegemite. Nors ši užtepėlė gali sukelti prieštaringų nuomonių tarp turistų, tai tikra Australijos virtuvės dalis. Vegemite, tamsi ir labai sūri užtepėlė, dažnai patiekiamas ant skrebučio su sviestu pusryčiams.
  • Pavlova. Šis desertas, pavadintas balerinos Anna Pavlova garbei, yra lengvas, it oras, kremas, papuoštas šviežiais vaisiais ir švelnia plakta grietinėle. Tai puikus pasirinkimas norintiems paragauti tipiško Australijos deserto.

Kur apsilankyti?

  • Melburnas. Dažnai vadinamas Australijos kultūros sostine, Melburnas garsėja savo menais, muzika ir kavinėmis. Čia taip pat galima aplankyti kai kurias iš geriausių galerijų ir teatrų šalyje.
  • Tasmanija. Ši sala, esanti į pietus nuo Australijos žemyno, žavi savo nepaliestomis gamtos vietomis, nuostabiais kraštovaizdžiais ir turtinga istorija. Būtinai aplankykite Hobarto miestą ir Tasmanijos nacionalinius parkus, tokius kaip Freycinet ir Cradle Mountain.
  • Didžiosios smėlio salos nacionalinis parkas. Tai į pasaulio paveldo sąrašą įtraukta vieta, garsėjanti savo nepaprastais smėlio dykumų peizažais, švariais ežerais ir reta laukine gamta.

Australija yra tikras rojus keliautojams, ieškantiems įvairių patirčių – nuo kvapą gniaužiančių gamtos stebuklų iki miestų, kurie gyvena kultūra ir meno renginiais. Čia kiekvienas randa kažką sau: nardymą Didžiajame barjeriniame rife, legendines uolienas, skanų maistą ir gyvą kultūrinį gyvenimą miestuose. Australija neabejotinai yra viena iš tų šalių, kurią verta aplankyti bent kartą gyvenime.

You May Also Like

More From Author