Lietuva – šalis, pasižyminti turtinga istorija, nepakartojama gamta ir kultūros paveldu. Nors maža, bet Lietuva gali pasigirti įvairiapusiškais lankytinais objektais – nuo senamiesčių su gotikinėmis bažnyčiomis iki nuostabių gamtos stebuklų. Šiame straipsnyje dalinamės patarimais, ką būtina pamatyti, ko paragauti ir kur apsilankyti kelionėje po Lietuvą.

Ką pamatyti?

  • Vilniaus senamiestis. UNESCO pasaulio paveldo sąraše esantis Vilniaus senamiestis yra vienas iš didžiausių Rytų Europoje. Jo siauros gatvelės, spalvingi gotikinės, barokinės ir renesanso architektūros pastatų fasadai, jaukios kavinės ir galerijos sukuria nepakartojamą atmosferą. Nepraleiskite progos aplankyti Gedimino pilį, Vilniaus universitetą ir Užupio respubliką.
  • Trakų pilis. Maždaug už 30 km nuo Vilniaus esanti Trakų istorinė nacionalinė parko teritorija ir viduramžių pilis, įsikūrusi Galvės ežero saloje, yra vienas iš populiariausių turistinių objektų šalyje. Pilis žavi savo architektūra ir istorijomis, o čia esantis muziejus supažindina su Lietuvos didžiosios kunigaikštystės laikotarpiu.
  • Kuršių nerija. Kuršių nerija – tai unikalus gamtos kūrinys, įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Nuo Smiltynės iki Nidos besidriekianti siaura žemės juosta garsėja savo kopomis, nuostabiais paplūdimiais ir kurortiniais miesteliais. Nepamirškite aplankyti Parnidžio kopos su saulės laikrodžiu-kalendoriumi ir pasigrožėti nuostabiais vaizdais į Kuršių marias.

Ko paragauti?

Lietuvių virtuvė – tai paprastų, bet sočių patiekalų gausa. Būtinai paragaukite:

  • Cepelinų arba didžkukulių – mėsos ar varškės įdaru pripildyti bulviniai patiekalai, patiekiami su spirgais ir/skaistytu pienu.
  • Šaltibarščių – šalta burokėlių sriuba, patiekiamas su virtais kiaušiniais ir bulvėmis, puikiai tinka vasaros karščiams malšinti.
  • Kibinų – iš Karaimų ir Balkarijos į Lietuvą atkeliavę pyragėliai, dažniausiai pildomi mėsa, galima rasti Trakuose.

Kur apsilankyti?

  • Druskininkai. Tai vienas populiariausių kurortų Lietuvoje, siūlantis įvairias sveikatinimo ir pramogų galimybes. Apsilankykite Druskininkų vandens parke, grožėkitės gamtos vaizdais Grūto parke arba atsipalaiduokite viename iš daugybės sanatorijų.
  • Kaunas. Antrasis pagal dydį Lietuvos miestas, kuris 2022 metų tapo Europos kultūros sostine. Jo senamiestyje galima rasti daugybę modernizmo architektūros perlų, o M.K. Čiurlionio dailės muziejus supažindina su vieno žymiausių Lietuvos menininkų kūryba.
  • Anykščiai. Anykščiai garsėja A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko literatūriniais paminklais, taip pat čia esančiu Lajų taku – vienu ilgiausiu mediniu taku viršum medžių Lietuvoje. Tai puiki vieta tiems, kurie mėgsta gamtą ir nori pažinti Lietuvos literatūros istoriją.

Lietuva – šalis, turinti gausybę lankytinų vietų, nuo istorinių paminklų iki stulbinančios gamtos. Kiekvienas miestas ir regionas pasižymi unikaliu charakteriu, kultūros paveldu ir skaniais vietiniais patiekalais. Tie, kurie nori pažinti šios šalies grožį, neturėtų praleisti progos aplankyti minėtas vietas ir paragauti autentiškų lietuviškų patiekalų. Kelionė po Lietuvą – tai puiki galimybė atrasti naujų vietų, susipažinti su šalies istorija ir kultūra bei mėgautis gamtos teikiamu ramybe.

You May Also Like

More From Author